יש סיכוי שזו תהיה שנה טובה

הפוסט הזה הוא קצת שונה. בלי מילים גבוהות, בלי יומרות. בלי "קרינולינה", רק לי. אני.
פוסט אישי. 

לפני חודשיים הכרתי מישהי שהייתה פעם מה שאנחנו קוראים לו "ילדת מצוקה". היא בת 34, אמא ל- 5 ילדים, חלק מהם כבר ילדי מצוקה בעצמם. במשך חודשים שמעתי את הצעקות מהבית שלה, ראיתי את הילדים שלה מקבלים יחס שונה בבית הספר ואותה עומדת חסרת אונים נוכח המציאות.
ימים ספורים אחרי שהכרנו פנתה אליי עמותת "ילדים בסיכוי" במטרה לגבש קונספט למוצרי ראש השנה הקרוב- לוח השנה, אגרות הברכה ושאר המוצרים שהעמותה מוכרת כדי לגייס כסף ל-10,000 ילדי המצוקה, אלו שאין להם בית.

ראיתי את התוצרים של השנים הקודמות, אלו שהכילו ציורים יפייפיים של ילדים. העמותה ביקשה לשנות קונספט, אבל להשאיר את הילדים בקדמת הבמה.

קראתי עמודים על עמודים של טקסטים ברשת, שאלתי אינספור שאלות על אותם ילדים וניסיתי להיכנס להם לראש. ללב. לבית, זה שאין להם. במקביל רציתי להאיר ימים מסוימים בשנה, כאלה שחשובים לא פחות מחגי ישראל.

לוח השנה נפתח בברכה אמיתית- שהשנה תהיה מהנה וקלה, ממש כמו משחק ילדים.

בתוך לוח השנה הכנסנו 13 חודשים של תקווה. בכל אחד מהחודשים הכנסנו ציטוט של ילד שמאחל לעצמו לשנה החדשה משהו קטן, אבל משמעותי. ילדים מגיל 6 ועד 17 איחלו לעצמם לרקוד עם אמא ביום המשפחה, חדר משלהם, כלב שישמור על כל הסודות שלהם ואחת אפילו ביקשה שמישהו יאהב אותה כמו שאוהבים בשירים.

אבל הברכה הכי מרגשת היתה זו של יואב בן ה- 8 שביקש שלכל הילדים יהיה בית. מממתקים.

הדוגמה הסופית לפני ההדפסה הוצגה לי בלוקיישן הכי מתאים שאפשר- בפנימיית נווה יהודה שמרוחקת רק 3 דקות נסיעה מהבית שלי ושל ילדיי. נכחתי באירוע של צוות עובדי ארגון גדול, שבאו עם ארטיקים ותחנות פעילות, רק כדי לעשות טוב לילדים החוסים של הפנימייה.

זה היה כל כך מרגש, שהייתי חייבת לצלם את הלוח על רקע הפנימייה, תוך ניסיון לחבר בין הטקסט של הילדים לבין המקום בו הם יבלו את מרבית חייהם, כילדים "נורמליים", כשאף נורמה לא עובדת בשבילם.

אני מקווה שתאהבו אותו כמוני. אבל יותר מזה, אני מקווה שכמה שיותר לוחות שנה של העמותה יירכשו כתרומה לטובת אותם ילדים. ואני מאחלת שיהיו כמה שיותר ילדים שיזכו להגשים את החלומות שלהם השנה. ואם לא מממתקים, לפחות שלכולם יהיה בית לחזור אליו.

להזמנות: יעל בנאי, עמותת ילדים בסיכוי:050-8323902, 03-6475075
Yael.Banai@Yeladim.org.il
www.yeladim.org.il

רוצים להפתיע אותנו עם בריף שלא נוכל לעמוד בו???
קדימה. כאן