שאלה?
לכל שאלה נוספת אנא השאירו מספר טלפון ונחזור אליכם בהקדם.
שם:
טלפון:
אמייל:
רציתי לשאול:
שלח
15.09.2020
In your face!
המסכות היחידות שלא סותמות את הפה

הבריף: תעצבי לנו מסכות
לקוח: H&M Israel

הקורונה שברה אותי בכל כך הרבה מובנים ואז קיבלתי מענקית האופנה H&M דרישה לעצב מסכות קורונה. וזה הרגע שהחלטתי לנצח את הקורונה ולהוציא ממנה את המקסימום שהיא יכולה לתת לעולם שסביבי. 
 
 
שיווק רגשי בעולם האופנה- הבייסיק של הבייסיק
עולם הטקסטיל, יודע כל ילד, תופס את המקום השני ברשימת הענפים המזיקים ביותר לכדור הארץ בזכות תחלופה היסטרית של בגדים והשלכתם כפסולת. דווקא בעולם כזה יש צורך ביצירת מערכות יחסים מבוססות וממושכות יותר בין אדם ובין הבגד שהוא לובש. ודווקא עכשיו כשהכל כל כך ארעי, היה לי ברור איזה שיווק רגשי אני רוצה ליצור-
אני רוצה שהבגדים שלכם יגנו על הלקוחות שלכם, אמרתי באחת הפעמים שחשבנו תוך כדי תנועה. וכך החלטנו להפוך את הבגדים שנשארו על המדפים למסכות הגנה מפני הקורונה. 
 

העולם עובר שינוי? בואו ננהל אותו הכי טוב שיש. לכולם. 
היה ברור שבכל שלב בתהליך נאתגר את המובן מאליו ונחשוב איך לייצר תועלת גדולה שתהדהד מענף הטקסטיל, אותו מובילה ענקית האופנה הבינלאומית לעבר הקהילה, החברה, הכלכלה והאופנה המקומית. 
את מלאכת התפירה החלטתי לחלק בין עסקים קטנים ובין עמותות, שני ענפים שחייבים חיזוק בתקופה כל כך קשה. אז הלכתי לחפש אותם, את אלו שהכי נכון לרתום לפרויקט כל כך חשוב. 
אורי, בעל מתפרה קטנה בדרום תל אביב עזר לי להבין את גבולות הגזרה, תרתי משמע. הוא היה קשוב וסובלני גם כשהחלטתי לאתגר את הענף שלו, בו אני מבינה מעט מידי ורק אמר- "זה יכול לעבוד. תני לי לבדוק".
 


הכי טוב גם לצרכן
ידעתי שהשוק מוצף במסכות בד ברבע מחיר, ורציתי לתת ערך נתפס גבוה יותר לצרכן. ככה הכרחתי אותו ליצור מסכה דו צדדית, עם גימורים גבוהים שמאפשרים לבישה אופנתית של שתי מסכות במסכה אחת.
האתגר הגדול היה ליצור דגם וגימורים שיתאימו לבדים שאנחנו לא יכולים לראות עד לרגע לפני התפירה ולהפוך את זה ליתרון. מתוך אלפי פריטים מיינו את הנעימים ביותר למגע. היינו צריכים לייצר אחידות על המדף עם פריטים שאין ביניהם שום קשר, אבל גם את זה הפכנו בסופו של דבר ליתרון שיווקי דרך אלמנט שייכנס מאוחר יותר בעיצוב המארז. 
 
 
הכי טוב לצעוק את מה שכולם מפחדים להגיד
את עמותת הופכות את היוצרות לא הכרתי, אבל חיפשתי אותה בחושך, רק עם הלב, עד שנפגשנו. מקרי האונס הרבים שקרו בתקופה האחרונה בארץ ובעולם (חדר 723 באיה נאפה, גם כן עולם) לא עזבו אותי. המסכה, זו שתפקידה להגן עלינו, במקביל גם סותמת את הפה. אז החלטתי שהפעם היא צריכה דווקא לצעוק כדי להגן עלינו. בחרתי בעמותה שמעניקה כלים מקצועיים כמו תפירה כדי לשקם נשים ששרדו את מעגל הסחר והזנות. עולם האופנה כל כך מזוהה עם החפצה של א.נשים, שהחלטתי לחבר אליו את קורבנות ההחפצה הכואבת מכולם ולהעניק פרנסה לאותן אלו שלא נשאר להן יותר מה למכור פרט לגופן. את המסכות הן תפרו ידנית, אחת אחת, בתשומת לב יתירה. כאילו הרגישו שהמסכה מספרת את הסיפור שלהן. למרות שתפקידה של המסכה הוא להסתיר לנו את הפה, רציתי שהיא תהיה תזכורת, שתצעק שאף אחד בעולם לא רשאי לסתום לך את הפה. 
 
 
הכי טוב על המדף
המארז נולד אצלי בראש מתוך החיבור לעולם האופנה והיכרות עם קווי הקופה של רשתות הקמעונאות. רציתי שייצור קניה ספונטנית, רגשית, כזו שאתה לא חושב שנייה לפניה ורק רוצה שזה כבר יהיה אצלך ביד. רציתי שיהיה ממוחזר וטבעי, שלא יזרק ויזהם אלא ייצור אפקט של משהו שאתה רוצה לשמור. אז יצרתי תיק קלאץ' בו הידיות הן בעצם חלק אורגני מהמסכה. 
 
 
הכי טוב אהבה עיוורת
מכיוון שכל מסכה נתפרה מבגד אחר ולאור העובדה שהלקוח לא יכול לראות מה הוא קונה הפכנו ליתרון וסיפקנו גורם הפתעה באמצעות חשיפה קטנטונת של צד אחד בלבד. רציתי שהלקוח ייתן אמון בפרויקט. שיתאהב במסכה עוד לפני שהוא רואה אותה, רק בזכות "האופי שלה". אג'נדה חתרנית שכזו שהייתי חייבת לשלב כקונטרה לענף האופנה וכהמשך ישיר לרעיון- 
מערכת יחסים אמיתית עם הבגד שלך.
 
 
הכל היה אורגני, טהור ואמיתי עד כדי כך, שכל מי שהיה חלק בפרויקט הזה, מהבגד הגזור ועד אחרון האורזים, קיבל חיים חדשים.
אז הנה הסיפור כפי שסיפרתי אותו לעצמי איפשהו במהלך הדרך. וגם הוא, בדיוקים קלים בלבד, קיבל מקום על המארז. קסם שכזה שקורה כשכולם מאמינים באותו טוב.
 
Second life
היא נולדת בשנית ממש עכשיו, ברגע שהאריזה תיפתח.
היא נוצרה מבגד שנותר על המדף, מחכה לתורו להיות משמעותי.
מדוגמת היטב באמביציה של בית מלאכה קטן ותפורה בעוצמה של שורדות מעגל הזנות והסחר, היא תאפשר לך לבחור אם להציג לעולם את הצד היפה, או היפה יותר שלך.
היא תסתיר לך את הפה כדי להגן עליך, אבל תזכיר לך שכל יום אפשר להיוולד מחדש.
 
 
נתפר בשילוב עמותת הופכות את היוצרות - Turning the Tables
התמונות צולמו על דפי הספר הגאוני "מדיה מעורבת" של האוצרת קרן בר גיל
 

 

 

 

רוצים לתת לנו בריף? יוצרים איתנו קשר כאן

 

אולי תאהבו גם את זה...
WELCOME
ברוכים הבאים למועדון הלקוחות של קרינולינה.
אם כבר נרשמתם, הזינו את פרטי ההתחברות. אם אין ברשותכם פרטי התחברות, לחצו על משתמש חדש והכניסו איכות חדשה של תרבות פנאי לארגון שלכם.
*המועדון מורכב ממקבלי החלטות בארגונים בלבד.
שם משתמש
סיסמא
רישום לאתר
* שם מלא
* תפקיד
* חברה
* כתובת מייל
* טלפון